Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Nga burime të trefishta...”/ Deklarata e bujshme e Berishës: Shqipëria u sulmua dhe nga hakera rusë e serbë

“Nga burime të trefishta...”/ Deklarata e bujshme e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur ditën e sotme një konferencë në media, në lidhje me zhvillimet e fundit në vend.

Berisha u ndal te sulmi kibernetik, ndërsa bërin jë deklaratë të fortë. Ai tha se hakerat që sulmuan Shqipërinë nuk janë vetëm iranianë, por edhe rusë dhe serbë.

“Sot gjurmët e gishtave të shqiptarëve janë në cilindo vend që do t’i ketë pas shkatërrimit këtu. Sot asgjë, asnjë urdhër nuk mund të zbatohet më bazuar në dokumentim shkencor të personit.

E sigurt është që ky është një bashkëpunim qeveritaro-policesk, ky është një operacion i paprecedentë ndonjëherë në ndonjë vend përveç në shtetin e mafies në Shqipëri.

Dua të informoj shqiptarët, nga burime të trefishta se në operacionin e shkatërrimit të infrastrukturës digjitale në Shqipëri janë përveç hakerave iranianë, janë pjesëmarrës hakera të qeverisë, hakera rusë dhe serbë. Kjo është një e vërtetë e konfirmuar për opozitën nga burime shumë serioze.”- deklaroi Berisha.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore