Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Në SPAK “me kuç e me maç”! Një fshat i tërë dëshmitarë për Bektashin që korr grurin, duan t’i marrin...

Në SPAK “me kuç e me maç”! Një fshat i

Historia e një fermeri qe ka punuar me këtë autokombajne gjate 30 viteve te fundit dhe që pretendon se është paguar nga bujqit e Kozarës për çdo shërbim, ka sjellë në gjykatën e posaçme gjithë burrat e fshatit dhe të zonave përreth në Kuçovë.

270 shtetas nga ky fshat gjenden në listën e gjykatës si dëshmitarët që po rrëfejnë se si grurin elbin dhe tërshërën ua korrekte Bektash Shtëpënja.

Imoshuari i cili nuk ka fatura tatimore për punën e kryer gjendet në telashe mbasi 2 apartamente, tokë me sipërfaqe 1700 m2 dhe një garazh i janë sekuestruar nga OFL.

Ndryshe nga sa pretendon i moshuari se pasuritë janë vendosur me punë, SPAK dyshon se janë të ardhura nga krimi i të birit Andrea Dingës një i ri i dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni , një krim që sjell hetim pasuror

Banoret i thanë gjykatës se për çdo shërbim me autokombajne, ata e kane paguar dorazi te moshuarin. Kurse SPAK njoftoi se banoret po dëshmojnë me kërkesë te te dyshuarit qe ne mungese te dokumentave tatimore ka alibinë se familja e tij ka punuar mjaftueshëm.

Në këtë godine janë sjelle edhe here te tjera gjithë banoret e një zone, si banoret për dosjen e kërpit industrial. Kësaj radhe siç kuptohet radha është e Kozares.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore