Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Në Shqipëri ishte dënuar me 6 vite burg/ Arrestohet në Spanjë 49-vjeçari, edhe 4 persona të tjerë... (EMRI)

Në Shqipëri ishte dënuar me 6 vite burg/ Arrestohet në

Një 49-vjeçar shqiptar i cili ishte dënuar me 6 vite burg nga gjykata e Apelit në Gjirokastër për kultivim të bimëve narkotike, është kapur në Spanjë dhe është ekstraduar drejt Shqipërisë.

Lajmin e bëri të ditur policia përmes një njoftimi, ku thuhet se Istref Mata, së bashku me 4 shtetas të tjerë, kanë kultivuar bimë narkotike.

Njoftimi i policisë:

Gjirokastër-Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë bënë ekzekutimin e vendimit penal të datës 25.01.2022, të Gjykatës së Apelit Gjirokastër, e cila e ka dënuar me 6 vjet burgim shtetasin Istref Mata, 49 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Shtetasi Istref Mata, në vitin 2020, në fshatin Gusmar, Tepelenë, së bashku me 4 shtetas të tjerë(të arrestuar më parë) kanë kultivuar bimë narkotike.

Ky shtetas është kapur në Spanjë falë bashkëpunimit dhe shkëmbimit të informacionit mes Interpol Tiranës me homologët spanjollë, për lokalizimin, kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

49 vjecari pas kapjes dhe arrestimit në Spanjë është ekstraduar në Shqipëri, për kryerjen e dënimit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore