Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Në Qafë Thore-Theth vazhdon rënia e ortekëve”/ ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Si paraqitet gjendja e rrugëve

“Në Qafë Thore-Theth vazhdon rënia e ortekëve”/

ARRSH ka dhënë detaje nga situata në terren si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin.


Mësohet se gjatë natës ka rënë intensiteti i reshjeve, duke sjellë qetësimin e situatës.

NJOFTIMI I ARRSH

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka rënë intensiteti i reshjeve ??duke sjellë një qetësim të situatës?
?Rrugët janë të hapura dhe qarkullimi kryhet pa probleme?
??Në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon rënia e ortekëve duke sjellë vështirësi për mjetet dhe punëtorët për pastrimin e rrugës ? dendësia e dëborës mbi 1??m ?
?Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren ?për të mbajtur qarkullimin në normalitet ?
??Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore?‍??

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore