Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Në krizë energjetike/ Meteorologia jep lajmin e keq: Nëntori do të jetë i thatë dhe me diell, ja kur nisin reshjet

Në krizë energjetike/ Meteorologia jep lajmin e keq: Nëntori do

Edhe ditën e sotme moti do të jetë me kthjellime, vraniësirat do të jenë të lehta por kalimtare.

Sipas meteorologes njoftohet se bregdeti në vendin tonë do të mbizotërhot nga dielli gjatë gjithë ditës së sotme.

Në zonat e ultësiës kemi vranira kalimtare gjatë paradites, por edhe pasite. Zonat malore janë ato të cilat gjatë gjithë ditës do të vizitohen nga vranësira të lehta dhe kalimtare.


Termometri nuk ka ndryhsime të ndjeshme të vlerave termike. 5-6 gradë është vlera miminale në territorin Shqiptar sot, ndërkohë që temperaturat maksimale në rang territori shënojnë 22 gradë celcius. Kjo javë mbyllet me këto kushte atmosferike, kthjellime mbizotëruese dhe vranësira të herë pas hershme, ndërkohë që reshjet e shiut nuk duken gjëkundi.

Ndërkohë që ky Nëntor vazhdon të jetë i thatë dhe me diell, por ky nuk është një lajm shumë pozitiv për në këto kohë të vitit ku ndodhemi.


Vetëm një ditë ose një ditë e gjysmë me reshje ka patur deri tani për këtë muaj Nëntor.

Sinjale për reshje shiu në territorin shqiptarë ka vetëm pas datës 16 Nëntor, bën me dije meteorologia Tanja Porja.


Të njëjtat kushte atmosferike priten edhe në rajon. Kosova, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut presin reshje vetëm pas datës 16 Nëntor.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore