Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Muhamed Veliu në “Top Story”: Në samitin e NATO-s mund të ketë mbledhje mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

Muhamed Veliu në “Top Story”: Në samitin e NATO-s mund

Gazetari i “Top Channel” Muhamed Veliu, ka bërë me dije këtë të enjte në “Top Story” se mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe BE-së mund të mbahet një mbledhje gjatë samitit të NATO-s, në lidhje me çështjen e marrjes së statusit kandidat për në BE.

Gledis Gjepali tha nga ana tjetër se Maqedonia e Veriut është e vështirë të pranojë propozimin Francez, por megjithatë një mbledhje e tillë mund të ndodhë pasi jemi në një situatë jo të zakonshme prej luftës.

Muhamet Veliu: Mbledhja e sotme ka qenë me dyer të mbyllura dhe kanë diskutuar edhe ide se si mund të trajtohet kjo çështje. Duhet të merren në konsideratë edhe dinamikat që ka Maqedonia e veriut. Parashikohet që në samitin e NATO-s mund të shihet mundësia që të ndodhë mbledhja mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe BE-së.

Gjepali: Duke qenë se jemi në situate të jashtëzakonshme mund të ketë edhe një skenar të tillë. Tashmë mund të bëjnë këto lojëra, propozimi i Macron nuk është se vetëm e shtyn por e bën pjesë të kuadrit negociator. Kjo gjë do të thotë të marrësh në peng të gjithë procesin. Këto janë çështje procedural që zgjidhen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore