Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Motra e tij i kishte shitur për 20 mijë euro”/ Rasti makabër i shitjes së fëmijës, gazetarja: Babai thoshte po bëj nder se po ul çmimin

“Motra e tij i kishte shitur për 20 mijë euro”/ Rasti

Një baba 27 vjeçar së bashku me bashkëshorten e tij, kanë nxjerrë në shitje fëmijën e gjashtë edhe pse ai nuk ka ardhur akoma në jetë dhe i duhen dy muaj për të lindur.

Ngjarja tragjike është denoncuar ( te henen) nga gazetarët e emisionit “Fiks fare”, të cilët pasi kanë mësuar se Emre Nuredini, kërkonte të shiste fëmijën që bashkëshortja e tij mbante, kanë kontaktuar menjëherë me të.

E ftuar në emisionin Shqipëria LIVE, gazetarja Antela Lika ka deklaruar se familja kishte raste edhe më parë të shitjes së fëmijëve, ku motra e burrit i kishte shitur për shuma nga 10 mijë deri në 20 mijë euro.

“Motra e tij kishte shitur më parë fëmijë 10 mijë 20 mijë euro dhe ky po bënte nder duke e ulur çmimin në vetëm 5 mijë.  Në bisedat që u bë me babai ne fëmijës, ai mori përsipër që gruaja të çohej tek mjeku dhe lindja të bëhej e stimuluar kur shtatzënia të ishte në muajin e 7-të. Megjithatë kjo gjë nuk ndodhi. Nuk bëhej fjalë për një mjek në spital, por në një mjek popullor, një plakë thuhet.”- tha gazetarja.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore