Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Moti bën kthesë! Pas diellit e shtuna sjell të papritura, temperaturat deri në -1 gradë...

Moti bën kthesë! Pas diellit e shtuna sjell të papritura,

Moti këtë fundjavë do të sjellë të papritura, pasi do të këtë mbizotërim të vranësirave dhe reshjeve të shiut. 

Dita e shtunë do të sjellë vranësira të shpeshta me reshje shiu, ndërsa dita e dielë mbetet me vranësira dhe reshje por në sasi shumë më të pakta.

Për sa i përket temperaturave të ajrit  parashikohet që të shtunën të ketë rritje në orët e para të mëngjesit, duke bërë që vlerat minimale të luhaten në 4 apo 5 grandë Celsius, ndërsa maksimumet do të kenë një rënie të tyre duke arritur vlerat jo më shumë se 19 gradë. Ditën e shtunë erërat do të arrijnë deri në 65 km/h duke sjellë një det të trazuar.

Njëkohësisht java do të nisë me temperature të ulëta, të cilat do të arrijnë deri në -1 në vendet malore.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore