Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Sherri për pallatin, 120 familje mbesin jashtë/ Banorët: Kemi paguar në bankë, tani jemi me qira (FOTO)

Sherri për pallatin, 120 familje mbesin jashtë/ Banorët: Kemi

120 familje nuk kanë marrë banesa e tyre dhe pse kanë paguar para për të marrë ndërtesat. Dy ndërtuesit, Albert Allmuça dhe Sina Llanaj, e kanë nisur ndërtimin e kompleksit si ortakë, por gjërat degraduan rrugës.

Te dy investitorët deri në njëfarë rruge po ndërtonin mirë, por në një moment puna stopoi, pasi marrëdhëniet mes palëve u prishen. Kompleksi duhej të përfundonte në vitin 2019, por momentalisht jemi ne vitin 2021 dhe banoret nuk janë futur në shtëpitë e tyre.

Banorët që kanë blerë shtëpitë me Allmuçen kanë marrë pronat e tyre, ndërsa ata që kanë qenë me Sino Llanajn, nuk janë futur ende ne shtëpi.

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” ishin banorët që kanë bërë kontratat me Sino Llanaj, e shprehen se aktualisht po jetojnë me qira.

Sherri për pallatin, 120 familje mbesin jashtë/ Banorët: Kemi

“Kemi bërë një kontratë të rregullt. Shumica nga ne kanë aneks kontratë, që tregojnë marrëveshjen e dy kompanive. Pagesën e kemi bërë në bankë. Pallati duhej të mbaronte në tetor të vitit 2019. Jemi me kredi, jetojmë me qira që e paguajmë ne”, tha Luljeta Qose.

Sherri për pallatin, 120 familje mbesin jashtë/ Banorët: Kemi

“Jam njohur edhe me kontratën e dy shoqërive. Kam bërë pagën në bankë, jo të gjithën. Afati i fundit për të hyrë në shtëpi ka qenë tetor 2019, por kjo procedurë ka zgjatur më shumë”, shtoi një tjetër banor, Kastriot Neziri.

Sherri për pallatin, 120 familje mbesin jashtë/ Banorët: Kemi

“ Kam bërë një kontratë me Llanaj sh.p.k dhe kur kam shkuar për të vendosur për apartamentin ka qenë në ndërtim e sipër. E kanë të ndarë 50-50 pjesën e investimit. Për momentin jetoj brenda kompleksit me qira, edhe pse avokatja tha se aty nuk jetojnë”, tha Jorida Çobaj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore