Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Mori paratë dhe u kthye në atdhe, shtohet MISTERI mbi vrasjen e bashkëshortit të shqiptares në Greqi (Detaje)

Mori paratë dhe u kthye në atdhe, shtohet MISTERI mbi vrasjen e

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Moschato të Greqisë mbrëmjen e djeshme. Një ekonomist 50-vjeçar është gjetur i varur në apartamietin e tij, me policinë që po heton pistën e vrasjes dhe jo të vetavrasjes, siç u duk në fillim ngajrja.

Borxhi prej 200 mijë eurosh ndaj një 47-vjeçareje duket se është shkaku kryesor që i mori jetën 50-vjeçarit grek, babai i dy fëmijëve, i martuar me një shqiptare.

Mori paratë dhe u kthye në atdhe, shtohet MISTERI mbi vrasjen e

Mediet greke shkruajnë se 50-vjeçari është vrarë nga 47-vjeçarja të cilës i kishte borxh 200 mijë euro.

Siç ka rrëfyer ajo para drejtësisë, viktima kishte bërë gati litarin për tu varur, pasi nuk kishte para për ti kthyer asaj borxhi. Kur ai hipi në karrige, 47-vjeçarja ka shtyrë karrigen, e për pasojë ekonomisti 50-vjeçar ka dhënë frymën e fundit.

Mori paratë dhe u kthye në atdhe, shtohet MISTERI mbi vrasjen e

Por nuk mbaron me kaq, sipas informacioneve të fundit, rezulton se bashkëshortja me origjinë shqiptare e viktimës ndodhet aktualisht në Shqipëri.

Sipas medieve greke, ajo i ka marrë të shoqit një sasi të konsiderushme parash dhe është larguar nga Greqia, për tu drejtuar drejt Shqipërisë.

Nuk dihet ende nëse bahskëshortja shqiptare është larguar nga Greqia para apo pas vrasjes së bashkëshortit grek. Duket se viktima ka qenë i mbytur nga borxhet. Sipas fqinjve disa ditë më parë ai është dhunuar nga disa investitorë, të cilëve u kishte borxhe.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore