Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Mjeku infeksionit flet për shenjat e reja te pacientët me COVID: Ka një ndryshim...

Mjeku infeksionit flet për shenjat e reja te pacientët me COVID: Ka

Mjeku infeksionit, Gent Stroni, ndërsa foli për situatën me pandeminë e COVID në vend, u shpreh se fluksi në spitale ka rënë.

Në “ABC news”, ai tha se nga ana klinike, ka vënë re disa ndrysime te pacientët e infektuar me koronavirus.

“Gjatë bisedës në studio, mjeku rrëfeu se nga ana klinike ka vënë re disa ndryshime te pacientët e infektuar me koronavirus. “Një kërkesë që mund të bëj për mjekët e familjes është që nëse analizat i kërkoni në një hapësirë kohore të gjatë, tani më shpesh. Shikojmë një ndryshim të parametrave laboratorikë, që janë të ndryshme nga dita në ditë, që sot i ka në normë dhe nesër jashtë norme të theksuar, sikur të kishin ditë.

Po shikoj edhe raste në aspektin imazherik, që nëse në fillim shikonim disa vatra, që shikoje fundin e mushkërisë apo mesin të dëmtuar, tani mund të shikosh të gjithë. Nuk mendoj se është mutacioni. Ajo e Anglisë ka infeksion më të lartë. Ajo që unë po shikoj nga ana klinike është tjetër gjë. Duhet të shikojmë në dinamikë, nëse sot është kështu, po nesër apo pasnesër, nëse ka vatra të reja” tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore