Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kryeinfermierja poston videon e dhimbshme kur heq veshjet mjekësore, nga çizmet e saj rrjedh djersë

Kryeinfermierja poston videon e dhimbshme kur heq veshjet mjekësore, nga

Prej muajsh mjekët po përballen me vështirësi nga më të ndryshmet në misionin e tyre për trajtimin e pacientëve me Covid-19. Në këtë betejë janë përfshirë edhe infermierët.

Kryeinfermierja Ana Luca ka postuar një video në ”Facebook”, ku tregon momentin kur ajo heq veshjet mjekësore.

Në pamjet e publikuara nga vetë ajo shihet edhe momenti kur mjekja heq çizmet e saj të mbushura me djersë dhe e derdh në tokë.

Ajo tregon punën dhe mundin e madh që po kalojnë mjekët gjatë këtyre muajve.

“Jane 5 muaj lufte. Me jane zbardhur floket, me eshte rrudhosur fytyra, por nuk me ka ikur buzeqeshja.

SEPSE NE JEMI TE GJITHE BASHKE! NE JEMI NE LUFTE ME COVID 19! TE HESHTUR e TE PERKUSHTUAR! NE FLASIM ME GJUHEN E SHERBIMIT MJEKESOR NGA NJE ARMATE E TERE PERSONELI MJEKESOR!

“Por ata që shpresojnë te Zoti fitojnë forca të reja, ngrihen me krahë si shqiponja, vrapojnë pa u lodhur dhe ecin pa u lodhur. Isaia 40:31”, ka shkruar Ana krahas videos.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore