Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Megagrabitjet” nga Rozeta dhe Havieri/ Shtohen akuzat ndaj nënë e bir, 3 kallëzime të tjera...

“Megagrabitjet” nga Rozeta dhe Havieri/ Shtohen akuzat ndaj

Rozeta dhe Havier Dobi, nënë e bir të akuzuar për një sërë vjedhjesh në kryeqytet, kanë dalë ditën  e sotme para gjykatës.

Megjithatë, duket se pas zbulimit të vjedhjeve të kryera nga Rozeta dhe Havier Dobi, të tjera denoncime janë bërë nga persona që kanë rënë pre e nënës dhe djalit.

Komisariati nr.2 në Tiranë ka çuar informacion në prokurorinë e Tiranës për nisjen e hetimeve për "Pastrim të produkteve të veprës penale" lidhur me shumën e madhe të kapur në banesën e pastrueses Dobi. Në komisariat janë administruar për 24 orë dhe 3 kallëzime penale për pastruesen, ku personat raportojnë vjedhjen e banesave.

Rozeta Dobi, 49 vjeç punonte si pastruese në “Rrugën e Kosovarëve”, por në bashkëpunim me djalin e saj, Havier Dobin 23-vjeç, grabiste familjet ku ishte punësuar.

Personi që e denoncoi ishte Alda Klosi, ish-zyrtare në kabinetin e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, e cila pretendon se Dobi i kishte vjedhur 120 mijë euro. Pastruesja, sipas raportimeve të deritanishme, kishte hyrë në banesë me çelësin që i kishte lënë Klosi për ta pastruar dhe kishte vjedhur para në interval të ndryshme kohore, por ditën e fundit kishte hapur derën me forcë dhe kishte bërë rrëmujë në banesë, për të inskenuar një grabitje.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore