Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Me VIDEO/ Momenti kur 3 shqiptarët ia mbathin nga burgu në Itali

Me VIDEO/ Momenti kur 3 shqiptarët ia mbathin nga burgu në Itali

Në pamjet filmike të mëposhtme dallohet momenti kur shqiptarët ia mbathin nga burgu i Trevisos në Itali.

Sipas mediave italiane, tre të burgosurit shqiptarë prenë hekurat e qelisë së burgut të Trevisos, ku po vuanin dënimin dhe zbritën jashtë me çarçafë dhe arritën të arratiseshin. 

Dy u kapën dhe u kthyen menjëherë nga policia e vuajtjes së dënimit, ende pa u larguar nga institucioni, tjetri arriti të humbasë gjurmët dhe aktualisht është në kërkim nga policia.

27- vjeçari Edison Pula është ende në arrati.
Pula u arrestua shkurtin e kaluar në qendrën tregtare Emisfero di Silea.

Ai ishte pjesë e bandës së grabitjes së shtëpive që shënoi 50 goditje mes Trevisos dhe Bellunos dhe është një nga të dyshuarit për grabitjen e naftëtarit Miotto në Mogliano Veneto.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore