Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Më mirë u fus thikën në gurmaz fëmijëve të mi se t’ju tradhtoj juve”/ Rudina Hajdari: Ndaloi gjithë turmën

“Më mirë u fus thikën në gurmaz fëmijëve

Ish-deputetja, Rudina Hajdari ka kujtuar një prej episodeve të fjalimeve të babait të saj, Azem Hajdarit, i cili ishte lideri i lëvizjes studentore 1990-1991 që çoi drejt rënies së regjimit komunist.

Ajo u shpreh se populli për babanë e saj ishte shumë i rëndësishëm, saqë edhe kur u plagos në parlament, shkonte me karrocë nëpër aktivitete.

“Ai në atë moment ka thënë një fjali, për të gjithë studentët që i mbajti aty atë natë ai u bë lideri atyre. Ai tha që nëse unë ju tradhtoj juve më mirë mbys fëmijët e mi, e tha më ashpër se kaq, më mirë u fus thikën në gurmaz fëmijëve të mi se sa t’ju tradhtoj juve. Ishte një fjali shumë e rëndë sa ndaloi gjithë turmën që të dëgjonte se ç’po thoshte ka qenë dëshmitar doktor Berisha, e kam dëgjuar prej tij. Unë ndjej atë vërtetësinë e tij, kur dëgjoj ato fjalë, ndjej faktin që rrugëtimin në politikë është një amanet i tij. Unë si fëmi kam kaluar vështirësi, ai ka qenë shumë i dashur me fëmijët e tij dhe familjen dhe e quante kohën e tij shumë të vyer. Momentin që babai im u plagos në parlament dhe e mori veten aq shpejt, shkonte me karrocë në çdo aktivitet, u çonte me paterica, ai kishte një guxim që unë s’e kam parë tek njeri tjetër”, tha Hajdari.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore