Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Me FOTO/ Nga ekzekutori tek organizuesi, si i kishin ndarë rolet 4 të arrestuarit për vrasjen e 'padronit të drogës'

Me FOTO/ Nga ekzekutori tek organizuesi, si i kishin ndarë rolet 4 të

Personat që shihni në fotot e mëposhtme janë të arrestuarit për vrasjen e biznesmenit Behar Sofia, në një prej zonave më të frekuentuara të Tiranës. Skënder Vathi, 54 vjeç, dyshohet si organizator i atentatit, mirëpo ky i fundit nuk e ka pranuar përfshirjen në ngjarje.

Personi që ka qëlluar dy herë më armë Sofinë, është 24-vjeçari Ernejt Shyti, i cili ka rrëfyer gjithë “pazaret” për “kokën” e biznesmenit. Bashkë me dy të lartpërmendurit janë prangosur edhe Leonar Xhixha, 30 vjeç, i akuzuar më parë për vrasje në tentativë dhe Xhuliano Visha, 28 vjeç.  

Vathi dhe Leonar Xhixha e kishin shoqëruar me automjetin e tyre Ernejt Shyti që ta njihte viktimën, ndërsa vetë kanë monitoruar viktimën, duke njoftuar për çdo lëvizje të tij. 28-vjeçari Visha ka siguruar armën e krimit, dhe dyshohet se ka stërvitur në Krrabë, autorin, i cili ka pohuar se kurrë më parë nuk kishte përdorur një të tillë. Ndërkohë dy persona të tjerë, ende të paidentifikuar janë shpallur në kërkim për vrasjen “Padronit të Drogës”

Si ndodhi vrasja e Sofias?

66-vjeçari Behar Sofia, i njohur si “padron droge” në Shqipëri u vra rreth orës 09:00 të 25- shkurtit teksa ecte me këmbë pranë Piramidës. Ai u ndoq nga Shyti, i cili, i veshur me maskë Covid-19 dhe duke çaluar e qëlloi dy herë me armë zjarri. Arma e krimit nuk është gjetur ende, ashtu sikurse nuk dihet ‘urdhëruesi’ që fshihet pas kësaj

Me FOTO/ Nga ekzekutori tek organizuesi, si i kishin ndarë rolet 4 të

(Ernejt Shyti)

Me FOTO/ Nga ekzekutori tek organizuesi, si i kishin ndarë rolet 4 të

(Leonar Xhixha)

Me FOTO/ Nga ekzekutori tek organizuesi, si i kishin ndarë rolet 4 të

(Skender Vëthi)

Me FOTO/ Nga ekzekutori tek organizuesi, si i kishin ndarë rolet 4 të

(Xhuljano Visha)

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore