Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Lufta mes bandave në Britani, shqiptarët vrasin konkurrentin ‘fermer kanabisi’ me plumb në kokë

Lufta mes bandave në Britani, shqiptarët vrasin konkurrentin

Sot në Britani nisi gjyqi ndaj katër trafikantëve shqiptarëve që futen në kurth dhe vranë nga afër me plumb në kokë një 30 vjeçar britanik, me origjinë nga Kurdistani. Hamawand Ali Hussain, vdiq në vend pasi u qëllua me pushkë, në një shtëpi në Hartlepool, në veri të Britanisë.

Të akuzuarit 24 vjeçari Anxhelo Xhaferi rezident në Middlesbrough, Dorian Pirija 33 vjeç nga Bolton, Qazim Marku 24 vjeç nga West Drayton, dhe 39 vjeçari Noza Safari, refuzuan në gjykatën e Middlesbrough akuzën e vrasjes së Hussain.

Prokurorët thanë se katër burrat kishin organizuar dhe ekzekutuar vrasjen e viktimës, por i kishin shpëtuar arrestit prej gati një viti e gjysmë.

Prokurori Francis FitzGibbon tha se vrasësit ishin një grup trafikantësh shqiptarë drogash me të cilët zoti Hussain erdhi të takohej, me 1,000 paundë para të thata në xhep.

Akuza thotë se ata më 14 shtator 2019 ngritën kurthin për Hussain, i cili ishte qytetar britanik i lindur në Kurdistan. Nëntë ditë më herët më 5 shtator, të akuzuarit ishin mbledhur bashkë në Bolton, për të diskutuar planin për vrasjen e Hussain./DailyMail

Lufta mes bandave në Britani, shqiptarët vrasin konkurrentin

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore