Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

“Loshi i Karbunares ishte djali i tezes time”/ Flet “i tmerrshmi i Beratit”: Nuk kam pasur asnjë lidhje me bandat

“Loshi i Karbunares ishte djali i tezes time”/ Flet “i

Lulzim Caka është një ndër emrat më të njohur të drejtësisë shqiptare, në 30 vite demokraci. Caka njihet si “i forti i Beratit”, “I tmerrshmi i Beratit” dhe akuzohet për shumë ngjarje kriminale mbi supet e tij.

Lulzim Caka është i lirë prej vitit 2019 kur akuzohet se ka arritur të dalë nga burgu me letra të falsifikuara. Ai është në Greqi momentalisht dhe ndodhet nën kërkim ndërkombëtar. Shqipëria e kërkon me interpol, por gjykata greke e ka konsideruar të gabuar kërkesën e Shqipërisë dhe nuk pranon ta ekstradojë.

Lulzim Caka momentalisht ka si oaz vetëm shtetin grek, nëse kalon në çdo shtet tjetër arrestohet. Bëmat e tij janë të shumta. Ditën e sotme ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel”.

Ai ka treguar se nuk ka pasur asnjëherë lidhje me bandat, por është akuzuar për shkak të bindjeve të tij të djathta.

Pjesa e parë e intervistës:

Mbani mend fëmijërinë?

Kam patur fëmijëri të vështirë si çdo shqiptar në atë kohë. Vij nga një familje fisnike. Jam rritur me kuaj.

Emri juaj ka qenë shumë i lakuar, një ndër arsyet nga kushëriri juaj, Loshi i Karbunares

E kam djalë teze, e kisha se tani është i vdekur. Nuk ka qenë kriminel. Djalë i thjeshtë, i shkonte fjala.

Ishte periudhë tranzicioni, ishe pjesë e një bande?

Nuk kam pasur asnjëherë lidhje me banda. Nuk kam pasur asnjë anëtar bande. Kishim bindjet tona të djathta, nuk bëheshim të majtë.

Në ‘95 shkruhej se keni pasur një përplasje me policinë?

E di që ka patur një konflikt në vitin 1995. Unë kam qenë në Itali. Rrjedh nga një familje e persekutuar dhe u përmend emri im. Unë çoja jashtë shtetit njerëzit, jam treguar gjithmonë human.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore