Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Largimi nga detyra i drejtorit të SHISH Helidon Bendo, Karamuço: Braktisi punën dhe u largua të…

Largimi nga detyra i drejtorit të SHISH Helidon Bendo, Karamuço:

Gjatë emisionit të sotëm në “Zona Zero” me gazetarin Thimi Samarxhiu, i ftuari eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço foli edhe në lidhje me largimin nga detyra të kreut të SHISH, Helidon Bendo.

Karamuço tha se largimi i tij ka lënë shumë pikëpyëtje, sepse ai kishte kohë që “defakto” nuk ishte në drejtim të institucionit, pasindodhej me studime.

Eksperti tha se ky rast është i veçantë ndërsa largimin e tij, e cilësoi i “braktisje”.

“Bendo nuk është shkarkuar, por është vetëshkarkuar. Ka braktisur punën sepse është larguar të shkollohet. Kjo gjë nuk kishte ndodhur më përpara. Largimi i tij ka sjellë shumë pikëpyetje. “De fakto” ka qenë i shkarkuar.

Nuk pres ndonjë gjë, sepse ai u largua nga posti në momentin ku vendi pësoi një krizë”, tha Karamuço.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore