Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Vijnë 100 mijë vaksina kineze në Shqipëri, Rama: Erdhën me vonesë prej çmendurisë së...

Vijnë 100 mijë vaksina kineze në Shqipëri, Rama: Erdhën

Kanë mbërritur pasditen e sotme në aeroportin e Rinasit ngarkesa me 100 mijë vaksina kineze. 

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se vaksinat erdhën një ditë me vonesë për shkak të çmendurisë së kontrollorëve të Albcontrol që braktisën punën për shkak të uljes së pagës së tyre.

"Aeroporti Nënë Tereza - Me një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaksinimit dhe nxitjen e rrëmujës në prag të zgjedhjeve, mbërrijnë 100,000 vaksina të tjera anticovid

Më të vendosur se kurrë për të vazhduar me ritme të larta vaksinimin masiv dhe për të garantuar një sezon turistik të lehtësuar e me të ardhura të larta për Shqipërinë," shkruan Rama.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore