Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Lajm i fundit/ Fidel Ylli zgjidhet president i Komitetit Olimpik shqiptar

Lajm i fundit/ Fidel Ylli zgjidhet president i Komitetit Olimpik shqiptar

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste, Fidel Ylli, është zgjedhur ditën e sotme president i Komitetit Olimpik Shqiptar (KOKSH).

Bëhet e ditur se nga 57 vota që janë në total, Fidel Ylli ka marrë 40 vota. Nga ana tjetër, dy kandidatët që merrnin pjesë në këtë garë, Martin Biba dhe Vojo Malo, kanë marrë përkatësisht 4 dhe 12 vota. Ndërkohë një votë ka rezultuar e pavlefshme.

Pa votën e FSHF dhe disa Federatave të tjera, të përjashtuara për arsye procedurale, Fidel Ylli merr drejtimin e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptarë me një mandat katër vjeçar.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore