Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të Bashkim Finos

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të Bashkim Finos

Kuvendi ka mbajtur sot një minutë heshtje në nder të ish-deputetit Bashkim Fino, i cili humbi jetën nga COVID-19.

Ndërkohë, në ulësen e Finos në Kuvend janë vendosur disa lule të bardha në shenjë respekti për të ndjerin.

Karriera politike e Finos në Partinë Socialiste ishte e hershme. Prej vitit 1997 e në vazhdim ai ishte anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste. Kulmi i karrierës së tij do të shënohej në vitin 1997, ku do të zgjidhej Kryeministër i vendit në qeverinë e Pajtimit Kombëtar, post që do ta mbante nga muaji mars deri në korrik.

Fino ka mbajtur disa poste ministrore. Nga vitit 1997 deri në 1998 ushtroi detyrën e Ministrit të Pushtetit Lokal, njëkohësisht dhe Zv/kryeministër.

Në 1999 deri në vitin 2001 do të ishte ministër i pushtetit lokal. Gjatë viteve 2001-2002 ka qenë Ministër i Punëve Publike dhe Turizmit. Ndërsa në vitin 2004, Ministër i Rregullimit të Territorit dhe Turizmit.

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të Bashkim Finos

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore