Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kush është shqiptari i arrestuar për vrasjen e hidraulikut në Greqi, me dy emra dhe të shkuar të errët

Kush është shqiptari i arrestuar për vrasjen e hidraulikut

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në Greqi pasi akuzohet për vrasjen e hidraulikut Pëllumb Islami në “Nea Ionia”. 39-vjeçari shqiptar u vra mbrëmjen e 21 shkurtit teksa po shihte një ndeshje të "Champions League" në lokal.

Shqiptari i arrestuar në lidhje me vrasjen e tij rezulton të ketë dy emra": “Dhimitri” dhe “Nektarios”. Ky 23-vjeçar shqiptar ka precedentë penalë për “vrasje nga pakujdesia”, “gjobvënie”, “shkatërrim prone”, “kanosje me armë zjarri”, “vjedhje në bashkëpunim”, “vjedhje e mbetur në tentativë”.

Policia greke ka lëshuar një urdhër arresti për të që më datë 3 mars. Përveç 23-vjeçarit të arrestuar tanimë, policia po kërkon edhe 7 persona të tjerë të përfshirë në vrasjen e hidraulikut shqiptar. Sipas hetuesve grekë 2 prej anëtarëve të bandës së rrezikshme "L" rezultojnë të jenë arratisur në Shqipëri. Një tjetër person i përfshirë në ngjarje rezulton ende i paidentifikuar.

Në momentin e vrasjes së Pëllumb Islamit, një person ka qenë i ulur në tavolinë me të dhe ai është shpallur në kërkim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore