Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kush është i vetmi shqiptar që doli i gjallë nga Ekuadori (Emri)

Kush është i vetmi shqiptar që doli i gjallë nga Ekuadori

Një tjetër shqiptar u  ekzekutua në Ekuador ku shkak kryesor dyshohet se është prishja e pazarit të drogës. Ngjarja ka ndodhur brenda një lokali në veri të Guayaquil, 'kryeqendra' e trafikimit të kokainës në Ekuador.

Viktima është Ergys Dashi, 34 vjeç, nga Durrësi, i cili është qëlluar teksa ndodhej i ulur brenda në lokal, ndërsa nga plumbat ka mbetur e plagosur edhe 26-vjeçarja Angie Romero, e cila ishte ulur në tavolinën ngjitur me të. Ndaj 34-vjeçarit është qëlluar plot 20 herë, ku disa prej plumbave e kanë kapur në kokë dhe në trup duke i marrë jetën në vend. 

Gazetari Julian Kasapi tregoi sot në Open emrin e të vetmit shqiptar të mbetur gjallë nga lufta e drogës në Ekuador.

Ai tha se shqiptarët kanë zgjedhur tregun latin për shkak të pasurimit të shpejtë, ama rreziku është më i madh.

“Është mënyra më e mirë për të bërë para sa më shpejt, e ku ka më mirë se në vendet e origjinës sic është Amerika Latine. Duke pasur parasysh çmimin, por ka një kosto të madhe.

Rreziku është i madh atje. Mbesin gjithmonë viktima. Remzi Azemi është i vetmi shqiptar që ka shpëtuar gjallë, dhe është shfaqur atje si investitor,” tha Kasapi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore