Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Kujt i flet për ekspertë ti?”/ Buzhala: Ata që rrethojnë Ramën janë të gjithë kukulla

“Kujt i flet për ekspertë ti?”/ Buzhala: Ata që

Porti i Durrësit ka ngritur tensionet edhe mes panelistëve të Top Story mbrëmjen e sotme, ku Berat Buzhala dhe Plarent Ndreca, kanë ngritur tonet gjatë diskutimit me njëri-tjetrin.

Ndreca u shpreh se me projektin e portit të Durrësit nuk merret vetëm Rama por është një staf prej 60 personash që e lexojnë dhe kujdesen që të jetë në rregull

Buzhala iu kundërpërgjigj duke thënë se të gjithë personat që e lexojnë janë “kukulla” të Ramës dhe një gjë e tillë është e dëshmuar.

Buzhala: Dëshira më e madhe e pushtetit është që ta lexojmë të gjithë projektin përveç disa argumentave, të mos lexojmë 33% e gjithë projektin po. Unë kam lexuar vetëm 33% dhe pjesën tjetër të projektit jo.

Ndreca: Ju flisni sikur këtë e bën Rama i vetëm. Harroni ju që pas këtij projekti ka minimalisht 60 veta që merren më këtë gjënë, që e lexojnë.

Buzhala: Kukulla të zotit Rama?

Ndreca: Çfarë kukullash, ju nga një anë kërkoni standarte nga ana tjetër nuk i përdorini ato.

Buzhala: Është e dëshmuar që janë kukulla.

Ndreca: Ne nuk jemi shtet me standarte perëndimore por ama kemi standarte, një prej të cilave është se çdo dokument që firmoset nga qeveria, verifikohet nga dhjetëra persona.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore