Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

KUJDES pamje të rënda/ Viktima futet në bagazh për të shkuar në spital, detaji që nuk e morën parasysh vrasësit

KUJDES pamje të rënda/ Viktima futet në bagazh për të

27-vjeçari Aleksandër Sadikaj është i riu që humbi jetën pas atentatit me tritol që iu bë ditën e sotme.

Teksa bëjmë me dije se i riu po udhëtonte me një mjet tip “Benz” që nuk ishte në pronësi të tij por në emër të Petrit Osmanit, ai shpërtheu duke marrë plagë të rënda dhe më vonë duke ndërruar jetë në spital.

Ndërkohë në media janë shpërndarë pamjet e para, tejet të rënda kur i riu i gjymtuar dhe në gjendje jo të mirë futet në bagazhin e një makine private për të shkuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Edhe pse i plagosur nga shpërthimi, Sadikaj tërhiqet zvarrë në autostradë dhe në spital ikën pa ambulancë.

Nga ana tjetër organizatorët e atentatit të sotëm në Tiranë duket se nuk kanë marrë fare parasysh edhe se mund të vrisnin edhe persona të tjerë.

Lënda plesëse shpërtheu në aksin Tiranë-Elbasan, vetëm pak metra larg rrethrrotullimit që të fut në autostradën në drejtim të Elbasanit. Për shkak të punimeve që po bëhen në rrugë, pranë vendit të ngjarjes janë mjaft mjete pune, punëtorë si edhe ka patur makina të tjera në trafik, por kjo nuk i ka ndaluar autorët që të vepronin sipas planit të tyre.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore