Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Konflikti Turqi-Greqi, Rama: Shqipëria nuk është mes dy zjarreve

Konflikti Turqi-Greqi, Rama: Shqipëria nuk është mes dy zjarreve

I pranishëm në Forumin “The Economist”, ku u diskutua edhe rreth konfliktit mes Turqisë dhe Greqisë në Mesdhe, Rama tha se Shqipëria nuk është mes dy zjarresh.

Kreu i qeverisë shqiptare pranoi se Shqipëria ka një partneritet strategjik me Turqinë dhe Greqinë, por theksoi “nuk ndjej që vendi është mes dy zjarreve”.

Sipas Ramës, dialogu është e vetmja mënyrë për të gjetur një zgjidhje, duke theksuar se ka potencial që marrëdhënia greke-turke, të bëhet e dobishme për Europën.

“Ne jemi në partneritet strategjik me Turqinë dhe Greqinë, por nuk ndjej që Shqipëria është mes dy zjarreve. Ka absolutisht potencial në këtë marrëdhënie greke-turk që të bëhet një marrëdhënie që të jetë  e dobishme dhe për Europën sepse Turqia është kyçe për sigurinë e Europës dh Greqia për kufijtë e Europës”, tha Rama.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore