Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Komiteti Teknik merr vendim: Bëhen të detyrueshme maskat në Shqipëri, ja rastet kur gjobiteni

Komiteti Teknik merr vendim: Bëhen të detyrueshme maskat në

Mjekja Gjeorgjina Kuli, anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve për pandeminë, tha se është vendosur që maskat të bëhet të detyrueshme në ambientet ku ka shumë njerëz, bizneset dhe ambientet e mbyllura, si dhe në rastet e pritjes në radhë.

Kuli tha se se nëse kjo nuk respektohet do të vendosen gjoba.

E ftuar në emisioni "Repolitix" në Report Tv, mjekja Kuli tha se ky vendim do të behet shumë shpejt i zbatueshëm, ndërsa shtoi se nuk pritet të ketë ulje të rasteve.

"Në ambientet e mbyllura do të jetë e detyrueshëm maska dhe do të ketë gjoba dhe do të bëhet këto ditë. Janë çështje të vendosura nga Komiteti Teknik që maska të bëhet e detyrueshme dhe kjo do të zbatohet sa më shpejtë. Kurba është e lartë por e qëndrueshme, ndërsa nuk pritet të ketë ulje të rasteve", tha anëtarja e Komitetit teknik.

Komiteti Teknik merr vendim: Bëhen të detyrueshme maskat në Komiteti Teknik merr vendim: Bëhen të detyrueshme maskat në Komiteti Teknik merr vendim: Bëhen të detyrueshme maskat në  Komiteti Teknik merr vendim: Bëhen të detyrueshme maskat në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore