Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Komentet seksiste për vajzat e mitura, AMP: Nis hetimi disiplinor për punonjësit e policisë

Komentet seksiste për vajzat e mitura, AMP: Nis hetimi disiplinor për

Drejtoria e Mbikqyrjes Policore ka nisur hetimin për disa punonjës policie të komisariatit numër 1. Mësohet se hetimi është nisur pasi në media kanë dalë mesazhe nga grupi i punës së këtij komisariati ku punonjësit e policisë bënin komente seksiste ndaj vajzave të mitura.   

Drejtoria Rajonale e AMP Tiranë ka nisur menjëherë procedurat për nisjen e hetimit disiplinor ndaj punonjësve të Policisë Tiranë, pas publikimit në rrjete sociale të disa komunikimeve jo etike, në grupet e komunikimit.

AMP mbetet e përkushtuar në misionin e saj për garantimin e zbatimit të ligjit dhe fton qytetarët të denoncojnë çdo rast të abuzimit apo shkeljes së ligjit nga ana e punonjësve të Policisë së Shtetit, duke telefonuar në numrin e gjelbër 0800 90 90.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore