Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kishte bandë kokaine në Milano, zbulohet vlera marramendëse e pasurisë së sekuestruar të Devi Kasmit

Kishte bandë kokaine në Milano, zbulohet vlera marramendëse e

Zbardhen detaje të reja nga dosja e Prokurorisë së Tiranës mbi sekuestrimin e pasurive të familjarëve të Devi Kasmit, ky i fundit i vrarë në janar të vitit 2018.

Sipas “Balkanweb”, organi i akuzës ka sekuestruar pasuri me vlerë 10 milionë euro, ku pasuritë kryesore rezulton në emër të bashkëshortes së Devi Kasmit, Ereda Selimi, por edhe të familjarëve të tjerë, si nëna dhe të afërm.

Hetimet nga Prokuroria nisën pas vrasjes së Kasmit, pasi kishte dyshime se bashkëshortja e tij kishte kryer pastrim parash.

Gjithashtu, pas vrasjes së Kasmit, në banesën e tij janë sekuestruar kokainë dhe heroinë. Pastaj, u konfirmua se ai drejtonte një bandë të drogave të forta, me bazë në Milano, anëtar i së cilës ishte dhe kunati i Kasmit, Olsi Shehu.

Nga hetimet, ka rezultuar se Devi Kasmi jo vetëm drejtonte një grup të struktura kriminal në Milano, por kishte bërë shtrirjen e tij edhe në Shqipëri, ku trafikonte kryesisht kokainë dhe heroinë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore