Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Keni damkën në lule të ballit”/ Rama opozitës për finalen: Ju nuk duhet të shkelni në atë stadium

“Keni damkën në lule të ballit”/ Rama opozitës

Seanca e sotme parlamentare u përfshi nga debate të forta në lidhje me ligjin për dhënien me koncesion të parkut kombëtar të Butrinit.

Opozita hodhi akuza të ndryshme kundrejt qeverisë duke e konsideruar këtë projekt si një aferë. Kryeministri Edi Rama iu përgjigj ashpër këtyre akuzave, teksa gjatë fjalës së tij e ftoi opozitën dhe në stadium për finalen e Conference League, edhe pse sipas tij ata nuk duhet të shkelin fare atyre sepse e kanë kthyer stadiumin në një ‘dele të zezë’.

"Kur dilni juve flisni për mbrojtje të monumente, është vërtetë të kesh dy një ta mbash një ta çash, kur dini dhe flisni për se si fondi shqiptaro-amerikan do të grabisë Butrintin, është për t’i kërkuar ndjesë fondit shqiptaro-amerikano, të gjithë ata që e kanë themeluar, që i kanë dhënë jetë, që kanë kontribuar pa asnjë të ardhur pa qëllim fitimi, se i tillë është fondi shqiptaro-amerikan dhe i tillë është legjislacioni amerikan, e tillë është nisma që ka origjinën qysh në kohën kur bëhej fjalë për liri demokraci. Ju bëtë kështu edhe për stadiumin, dërguat kombëtaren në Maqedoni se s’kishim stadium, ju që keni damkën në lule të ballit nga SHBA, dhe që e keni bërë flamur, flisni ju për korrupsion, që i mishëroni fund e krye. Në atë stadium s’duhet të shkelni në finale po të keni një fikje karakter, por jeni të mirëseardhur për stadiumin që e kthyet në dele të zezë, dhe kombëtaren e degdisët jashtë vendit.Edhe për teatrin ashtu bëtë, edhe kur të luhet Makbethi jeni të mirëseardhur."- tha Rama.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore