Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Kënaqësi të ndjehesha më i shkurtri”/ Rama nxjerr foton me dy shqiptarët e Akademisë ‘West Point’

“Kënaqësi të ndjehesha më i shkurtri”/ Rama

Kryeministri Edi Rama njoftoi se është duke u dialoguar me qeverinë amerikane që të njësojë programet arsimore të Akademisë së Forcave të Armatosura me programet e praktikat amerikane.

Kreu i qeverisë u takua atje me dy shqiptarë, të cilët shërbejnë atje dhe publikoi edhe një foto me ta.

“Kënaqësi të ndjehesha më i shkurtri mes dy djemve shembullorë shqiptarë të Akademisë West Point, të cilët do të sjellin në shërbim të atdheut, dijen dhe kulturën ushtarake të fituar në këtë qendër të ekselencës amerikane”, shkruan Rama.

Kreu i qeverisë shqiptare ka qenë në Akademinë Ushtarake “West Point” në New York, ku është pritur me një ceremoni ushtarake.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore