Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Këlyshi ia futi Berishës"/ Kryemadhi shpërthen kundër Bashës: I vodhi 4 mandate LSI-së dhe ia dha PS-së

"Këlyshi ia futi Berishës"/ Kryemadhi shpërthen

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, thotë se opozita u tradhtua nga Lulzim Basha në zgjedhjet e fundit parlamentare.

E ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Kryemadhi tha se Basha i ka dorëzuar Ramës 4 mandate që duhet t’i merrte LSI, duke ia “vjedhur” kësaj partie.

“A e dini që 4 mandate të LSI i kanë shitur numëruesit e Bashës. Kanë ndërruar fletët e votimit në kuti. Numëruesi, kryekomisioneri i PD në KZAZ e Beratit ishte djali i tezes së Engjëll Agaçit, kushëri i Bashës. Më 25 prill katër mandate ia vodhi PD-ja-LSI-së dhe ia dha PS-së. I vodhi në tavolinë fletët e votimit. Ti shkon për të bërë një gjë të mirë dhe njerëzit ta fusin sa krahu. Ka bërë pazar me gjakun e LSI. E kam thënë që në nëntor unë këtë. Po pse kush ia futi Sali Berishës? Nuk ia futi këlyshi i vetë? Këlyshi u bë buçe dhe e shqeu”, tha Kryemadhi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore