Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Kapet mat “trafikanti”/ Arrestohet 30-vjeçari që çonte shqiptarët me gomone në Angli, si u zbulua

Kapet mat “trafikanti”/ Arrestohet 30-vjeçari që

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar në Angli, nën akuzë për përfshirje në një grup shqiptar të krimit të organizuar që bashkërendonte për lëvizjet e emigrantëve nga Franca drejt Britanisë së Madhe me gomone.

Shqiptari u ndalua nga hetuesit e NCA herët mëngjesin e sotëm, në zonën Tolworth Rise të Surbiton, si pjesë e një operacioni të planifikuar paraprakisht. Pas kontrollit në telefonat e adresës së shtëpisë së tij, u sekuestrua një tabletë dhe një sasi parash, të cilat tani do të kontrollohen.

Burri tani po merret në pyetje nga oficerët e NCA-së me dyshimin për lehtësimin e emigracionit të paligjshëm.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore