Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Jetonte me nënën, pronar i fermës së njohur/ Ja ngjarjet e të shkuarës që sollën atentatin ndaj Aleksandër Sadikajt

Jetonte me nënën, pronar i fermës së njohur/ Ja ngjarjet e

Aleksandër Sadikaj humbi jetën mesditën e sotme pas një atentati me eksploziv që iu bë në makinë, në autostradën Sauk-TEG.

Përveçse i njohur për precedentët e tij penal, Sadikaj rezulton pronar i një prej resorteve më të njohura në Memaliaj, i cili ishte hapur në janar të vitit 2022.

Ajo ishte një fermë me kuaj, "Sancho Farm Albania”, e ndërtuar me disa shtëpiza druri me çmime që vijon nga 40 euro deri në 100 euro në natë. Aleksandër Sadikaj  ishte me origjinë nga Berati, megjithatë tashmë ishte zhvendosur në Memaliaj, në vendin e origjinës së  nënës së tij, ndërsa shpesh herë qëndronte dhe në Tiranë. Sadikaj  i kishte prindërit e divorcuar dhe jetonte vetëm me nënën.

Ndërkohë, ngjarja e rëndë që ndodhi sot dyshohet se ka pasur lidhje me të shkuarën e tij, pas i Sadikaj akuzohet për një plagosje të ndodhur më 9 korrik 2019 në një plazh në zonën pranë Kanalit të Cukës në Sarandë. Sadikaj, në bashkëpunim me një person tjetër ka qëlluar me thikë 3 herë në krah dhe në gjoks një 40-vjeçar nga Vlora. 40-vjeçari gjatë transportimit për në spital u aksidentua edhe me makinë në vendin e quajtur “Kryqzimi Mish-Peshkut.”

Sadikaj u shpall në kërkim më 9 korrik të 2019-ës dhe në 30 korrik mori masë sigurie në mungesë “Arrest me burg” nga Gjykata e Sarandës, por nuk dihet nëse Prokuroria e qytetit e ka mbyllur këtë çështje. Po ashtu ai akuzohet dhe si autor i disa vjedhjeve

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore