Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Jemi të trishtuar"/ OSBE reagon për dhunimin e Berishës: Të gjithë të shmangin...

"Jemi të trishtuar"/ OSBE reagon për dhunimin e

Prezenca e OSBE në Shqipëri ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur ditën e sotme në protestën e opozitës, ku ish-kryeministri Sali Berisha u godit me grusht nga një person.

Në deklaratë thuhet se OSBE është e trishtuar për incidentin e ndodhur në protestë duke theksuar se liria e tubimit është një e mirë themelore e demokracisë.

“Urime Shqipërisë për mbajtjen e suksesshme të samitit BE-Ballkan Perëndimor dhe për operacionin e madh të sigurisë që e shoqëroi. Jemi të trishtuar, megjithatë, për incidentin gjatë protestës së opozitës.

Liria e tubimit është një e mirë themelore e demokracisë. U urojmë të lënduarve shërim të shpejtë dhe u bëjmë thirrje të gjithëve të shmangin spekulimet dhe vetëdrejtësinë ndërkohë që hetimet vijojnë”, shprehet OSBE.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore