Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Janë ndaluar për komunikimin në Whatsapp”/ Flet Avokati i kontrollorëve, akuza që rëndon ndaj tyre

“Janë ndaluar për komunikimin në Whatsapp”/ Flet

Avokati i tre kontrollorëve të ndalur, Armando Fezga, Flora Ndreca dhe Muhir Mezini ka folur në një prononcim për mediat, duke u shprehur se Prokuroria i akuzon shtetasit e lartpërmendur për “shpërdorim detyre në bashkëpunim”.

Avokati Rezart Kthupi bëri me dije se bisedat e kontrollorëve në një chat grupi në WhatsApp janë marrë si provë në hetime.

“Sapo kanë përfunduar procedurat për ndalimin e tre prokurorëve, akuza është shpërdorim detyre në bashkëpunim, kjo është sa i takon pjesës informative.

Zoti Fezga sapo ka kaluar Covidin, nuk është në kushtet më të mira, për të përballuar ndalimin në paraburgim. Është një akuzë që nuk mund t’u komunikohet atyre, sepse nuk janë funksionarë publikë.

Personat e ndaluar e kanë kundërshtuar ndalimin e tyre, nuk e di nëse një person mund të ndalohet për komunikime në whatsapp. Pra është një akuzë që është ngritur në bazë të komunikimit në grup.

Të bëjmë një sqarim, është e vërtetë që AlbcControl është me vetëfinancim, por është në pronësi të Ministrisë së Ekonomisë dhe Energjetikës, e cila kishte të gjitha mundësitë që të merrte hua, sikurse ka marrë në vitin 2019 për investime”, tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore