Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Iu bë atentat pranë banesës, Pashko Ujka në gjendje të rëndë për jetën, familjarët kërkojnë gjak

Iu bë atentat pranë banesës, Pashko Ujka në gjendje të

Shkodër- Pashko Ujka, ish-kryetari i Komunës së Velipojës i cili u plagos mbrëmjne e sotme në Shkodër është në gjendje kritike për jetën.

Bëhet me dije se të afërmit e Ujkës u kanë bërë thirrje qytetarëve që të dhurojnë gjak (të gjithë ata që janë A negativ), për t’i shpëtuar atij jetën.

  “Rreth orës 18:15, në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë  dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes”, tha policia në njoftimin paraprak për mediat.

Bëhet me dije se kjo është hera e tretë që qëllohet me armë zjarri në drejtim të Pashko Ujkës, teksa dy herëve të mëparëshme i ka shpëtuar atentatit.

Nga ana tjetër është bërë me dije se në momentin që është qëlluar Ujka ka qenë i shoqëruar nga familjarë./Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore