Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Ish-kryeprokurori dhe ish-deputet aplikojnë për KQZ e re, ja lista e plotë e kandidatëve: Nuk mungojnë as demokratët

Ish-kryeprokurori  dhe ish-deputet aplikojnë për KQZ e re, ja lista e

25 persona kanë aplikuar për 12 vendet vakante në KQZ e re, mes të cilëve është edhe emri i ish-kryeprokurorit, Theodhori Sallaku.

Sipas “News24”, për kryekomisioner kanë aplikuar 6 kandidatë, ndërsa për zëvendës kryekomisioner kanë aplikuar 2 kandidatë.

Ndërkohë, si komisionere ka aplikuar Lefterije Lleshi, ish-kryetare e KQZ, Irsa Ruçi, Haki Mustafa, si dhe ish-prokurori i Përgjithshëm Theodhori Sollaku, për pozicionin e Komisionit Rregullator dhe në KAS. Sakaq në listë është edhe ish-deputeti i PS-së, Arben Isaraj, një jurist i njohur, që dikur ka pasur edhe postin e zv.minsitrit të Drejtësisë.

Në listë janë edhe emra që njihen edhe si mbështetës të PD, si Hysen Osmanaj, ish anëtar i KQZ, Haki Mustatafa ish kreu i minibashkisë Laprakë, i zgjedhur nga PD, apo dhe Lealba Pelinku,  drejtueses së Departamentit të Antikorrupsion e partisë më të madhe të opozitës.

Lista e kandidatëve: 

Komisioner
1-Iris Ruci
2-Halil Hyseni
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Arben Xhiku
6-Haki Mustafa

Zv/Komisioner
1-Hysen Osmanaj
2-Arben Xhiku
3-Haki Mustafa

Komision rregullator
1-Iris Ruci
2-Agim Paskali
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Odeta Berberi
6-Arens Cela
7-Anjeza Dajzmaili
8-Spiro Maliqi
9-Naim Mecalla
10-Durim Grabova
11-Arben Xhiku
12-Haki Mustafa
13-Lindita Tako
KAS
1-Agim Paskali
2-Hysen Osmanaj
3-Ledio Braho
4-Lefterije Lleshi
5-Arens Cela
6-Spiro Maliqi
7-Redinela Beqiraj
8-Durim Grabova
9-Farie Osmani
10-Theodhori Sallaku
11-Eldrina Karafili
12-Arben Isaraj
13-Lindita Tako

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore