Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Infektohen me koronavirus mësuesja, edukatorja dhe sanitarja në Delvinë

Infektohen me koronavirus mësuesja, edukatorja dhe sanitarja në

Një edukatore, një mësuese dhe një sanitare e Kopshtit Qendër në qytetin e Delvinës kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Menjëherë pasi ato janë konfirmuar pozitive ka nisur hetimi epidemiologjik dhe janë izoluar të gjithë ata që kanë kontaktuar të infektuarit, ndërkohë që ka nisur dhe dezinfektimi i mjediseve shkollore.

Zyra Arsimore e Delvinës bën me dije se ka zëvendësuar menjëherë mësuesen, edukatoren dhe sanitaren, ndërkohë që do të vazhdohet me kryerjen e tamponëve te të dyshuarit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore