Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Incident para Parlamentit/ Aktivistët përplasen me Arben Ahmetajn: Hajdut, t’ju vijë turp zoti deputet

Incident para Parlamentit/  Aktivistët përplasen me Arben Ahmetajn:

Aktivistët që po protestojnë këtë paradite para Kuvendit të Shqipërisë kundër rritjes së pagave në institucionet publike janë përplasur me deputetin Arben Ahmetaj.

Teksa ish-ministri i Financave po i drejtohej godinës së parlamentit, aktivistët hodhën kartmonedha false drejt tij, duke e akuzuar “hajdut”.

“Nuk rrisni rrogën minimale”, “nuk miratoni minimumin jetik”, “jeni të korruptuar”, “jeni hajdut”… Kështu i drejtohen të rinjtë deputetit socialist, ndërsa ky i fundit përpiqet të tregohet indiferent dhe vazhdon rrugën drejt Kuvendit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore