Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Ilir Paja nuk do ekstradohet, Gjykata e Tiranës njeh dënimin me 25 vite burg nga Italia për ‘Ufon’

Ilir Paja nuk do ekstradohet, Gjykata e Tiranës njeh dënimin me 25

Ilir Paja, i njohur dhe me nofkën 'Ufo' do ta vuajë në Shqipëria dënimin me 25 vite burg që ka marrë nga autoritetet italiane. Vendimi është marrë sot nga Gjykata e Tiranës. 

Paja, njihet me nofkën Ufo nga drejtësia italiane, pasi është arratisur dy herë nga burgu ne mënyrë spektakolare, por në Shqipëri u la i lirë nga gjyqtarja Enkelejda Hoxha.

Historia e tij kriminale nisi në mars të vitit 2008 pasi mori përpara me makinë një efektiv të policisë kriminale në Tiranë, por u lirua pasi pretendte se vuante nga një sërë sëmundjesh.

Më pas, shkoi në Itali dhe Gjykata e Apelit në Milano e dënoi me 25 vjet e 4 muaj burgim për vrasje, por u arratis nga burgu. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore