Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“I kam thënë hiqe nga puna”, ballafaqimi i ashpër mes drejtuesit të TV lokal dhe nënës së vajzës: Sa para keni marrë?

“I kam thënë hiqe nga puna”, ballafaqimi i ashpër mes

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” ishin në lidhje të drejtpërdrejtë Aristotel Petro, drejtuesi i televizionit lokal në Gjirokastër “ALPO RTV” dhe nëna e vajzës, që pretendohet se ai e ka ngacmuar seksualisht.

Petro dhe nëna e vajzës hodhën akuza të forta kundrejt njëri-tjetrit. Biseda e tyre gjatë emisionit “Shqipëria Live”:

Petro: Para se të bënte kallëzimin nëna e vajzës duhej të vinte të unë të fliste.

Nëna: Duhej ti të kërkoje falje, duken qartë gjërat që shikohen në video. Po të ishe ti në vendin tim, çfarë do të bëje?

Petro: Keni marrë ndonjë lek për të bërë kallëzim në polici

Nëna: Jo, jo, jo.

Petro: Nëse unë të tregoj një video kur vajzën tënde e ngacmojnë më keq se unë, dhe ai është ai që ka bërë videon, do e kallëzosh në polici?

Nëna: Sigurisht që po

Petro: Nuk jam person i tillë siç mendon ajo. Ka marrë para dhe e di se nga kush i ka marrë.

Nëna: Çfarë duhej të veproje në këto momente, nëse do ishe në vendin tim?

Petro: Unë disa gjëra po deshe ti them personalisht, se nuk ti them këtu në publik se më vjen keq për vajzën. Të kam thënë mbaje vajzën afër, e tani ajo vuan. Ajo është vajzë e mirë, e kam trajtuar si vajzën time.

Nëna: Vajza ime ka punuar, dilte në terren me mikrofon. Ka punuar 1 muaj e gjysmë apo dy muaj. E kam takuar nga afër dhe i kam thënë largoje nga këtu se dënohesh, se ajo është minorene. Nuk e di, ai ka dhënë lek apo jo.

Kam videot e terrenit. Nuk ka marrë rrogë. I kam thënë hiqe se është e vogël për të punuar aty. Jam e ndërgjegjshme në atë që them.

Petro: Ka qenë në provë, nuk ka qenë me pagesë.  Nuk ka punuar fare.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore