Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

I dënuar më parë, durrsaku i rrezikshëm kapet duke transportuar 17 emigrantë (EMRI)

I dënuar më parë, durrsaku i rrezikshëm kapet duke

Policia ka arrestuar një 45-vjeçar me precedentë të mëparshëm penal, i cili po transportonte emigrantë të paligjshëm.

Në pranga ka rënë 45-vjeçari me iniciale S. N., banues në Durrës, i dënuar më parë për veprat penale "Kanosja" dhe "Armëmbajtja pa leje".

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë 'zhvendoset' në Tiranë më 2 tetor ora 11:00! U parashikua të zhvillohej në Shkodër

Në bashkëpunim me persona të tjerë ende të paidentifikuar, dyshohet se kundrejt shpërblimit monetar, ka marrë në mjetin e tij privat, 17 emigrantë të paligjshëm, të cilëve iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së. Dyshohet se 45-vjeçari bashkëpunonte me persona të huaj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore