Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Hyri në Shqipëri me mbi 30 000 euro "cash"/ 35-vjeçarit i ndodh e papritura në Portin e Durrësit

Hyri në Shqipëri me mbi 30 000 euro "cash"/

Një 35-vjeçar është arrestuar nga Policia teksa po hynte në Portin e Durrësit pasi iu gjetën të fshehura 33.000 euro të padeklaruara.

Sipas policisë, i riu u arrestua pasi gjatë kontrollit të ushtruar, iu gjetën të fshehura në trup 33.000 euro të padeklaruara, që dyshohet se ishin përfituar nga aktiviteti kriminal.

 “Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin S. C., 35 vjeç, banues në Kavajë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë të PKK Port Durrës, në hyrje të RSH, këtij shtetasi iu gjetën të fshehura në trup, 33.000 euro, të padeklaruara. Arrestimi i tij u bë për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarive kriminale”, njofton policia.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore