Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

"Hynë të dehur në seancë"/ PS kërkon përjashtim për 10 ditë të 2 deputetëve të PD (EMRAT)

"Hynë të dehur në seancë"/ PS kërkon

Një grup prej 7 deputetesh nga Partia Socialiste i kanë kërkuar Kryetares se Kuvendit, Lindita Nikolla të mblidhet Sekretariati i Etikes, për të vendosur masë disiplinore për dy deputetët të Partisë Demokratike.

Bëhet me dije se deputetët janë Edi Paloka dhe Bujar Leskaj.

Ndër të tjera njoftohet se gjatë votimit të buxhetit, deputetët e PS pretendojnë se deputetët e PD, Leskaj dhe Paloka kanë hyrë të dehur nga kafja e Kuvendit brenda në sallë, dhe kanë përdorur fjalor fyes e banal ndaj mazhorancës.

Për këtë, deputetet e PS po mbledhin firmat për procedim disiplinor të dy deputeteve dhe për përjashtimin 10 ditor te tyre nga pjesëmarrja në komisione dhe në seancë plenare. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore