Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

“Hesape të hapura…”/ Gazetari: Kush po përplaset sot në Lushnje? Një nga vrasësit më të kërkuar në Shqipëri

“Hesape të hapura…”/ Gazetari: Kush po përplaset

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka folur ditën e sotme për mediat teksa ka komentuar mbi botën e krimit.

Hoxha, u shpreh se 29-vjeçari Dorjan Shurdhi ka vdekur në një spital në Belgjikë një ditë para se policia ta shpallte në kërkim për ngjarjen e ndodhur 6 muaj më parë.

Hoxha ka theksuar se atentati ndaj Kujtim Metës është në vazhdën e goditjeve që po ndodhin së fundmi në Lushnje. Sipas Hoxhës është një luftë e hapur mes njerëzve të Aldo Bares në Lushnje dhe grupit tjetër të  Laert Haxhiut, Orges Bilbilit dhe Anterio Kaloshit. Policia ka mundur të arrestojë Bilbilin dhe Kaloshin, ndërsa Laert Haxhiu është i shpallur në kërkim si një nga 5 vrasësit më të rrezikshëm në Shqipëri.

“Ngjarja nga Kujtim Metës janë në vazhdën e goditjeve në Lushnje. Nuk është vetëm pazare, po ka një luftë të hapur që ka vite që vazhdon. Janë të rrethit të Aldo Bares. Dhe grupi tjetër të Laert Haxhiut, Orges Bilbilit dhe Anterio Kaloshit. Haxhiu është në kërkim dhe është etiketuar si një nga 5 vrasësit më të kërkuar në Shqipëri” tha Hoxha.

Ndërkohë kujtojmë se më 20 prill të këtij viti, 44-vjeçari Kujtim Meta ra pre e një atentati në Lushnjë, teksa po pinte kafe në një lokal dhe u qëllua me 2 plumba në bark. Meta arriti të mbijetonte ndërsa për këtë ngjarje policia shpalli dje në kërkim Drojan Shurdhin, si autor të atentatit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore