Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Helmimi masiv në Krujë, Apeli nuk ndryshon lë në fuqi pezullimin për 3 zyrtarët

Helmimi masiv në Krujë, Apeli nuk ndryshon lë në fuqi

TIRANË- Gjykata e Apelit Tiranë ka lënë në fuqi ditën e sotme pezullimin nga detyra të dy zyrtarëve të Ujësjellësit në Krujë dhe shefin e shërbimit të Epidemiologjisë në njësinë vendore të Krujës.

Bëhet me dije se të tre këta persona janë të akuzuar për “Shpërdorim detyre”. 

Theksohet se sipas Prokurorisë, Ledio Çela, Andi Kupa dhe Ervin Karafili, me veprimet dhe mosveprimet e tyre kanë lejuar ndotjen e ujit të pijshëm duke bërë kështu që në qytetin e Kryjës të kishte helmim masiv të banorëve./Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore