Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023.

Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin me gjigantët e Premier League

Guardiola, megjithatë, ishte i shpejtë me deklaratën e tij, duke thënë sërish që do të donte që Messi të mbetej te Barcelona.

“Messi është një lojtar i Barcelonës, ??nëse më pyetni mendimin tim, unë kam një mirënjohje të madhe për atë që Barcelona ka bërë për mua, në akademi, si lojtar dhe si menaxher, ata më dhanë absolutisht gjithçka, ajo që dua është që Messi të  përfundojë karrierën e tij atje”.

“Do të doja, do të dëshiroja, e kam thënë një mijë herë. Unë do të doja që si tifoz i Barcelonës të përfundonte karrierën e tij atje”.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore