Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Gruaja i ndërroi jetë 10 ditë pasi e vizitoi te kardiologu, bashkëshorti: Neglizhencë e mjekut, na tha të shkonim te klinika e tij private

Gruaja i ndërroi jetë 10 ditë pasi e vizitoi te kardiologu,

Ditën e sotme ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Shqipëria Live”, Dashnor Zoga, të cilit i ka ndërruar jetë bashkëshortja dhe ai hedh akuza të forta ndaj mjekut, Viktor Gjini.

Sipas Zogës, gruaja e tij 47-vjeçare ka ndërruar jetë 10 ditë pasi e vizitoi te kardiologu. Dashnori i është drejtuar Prokurorisë së Fierit, duke kallëzuar mjekun për neglizhencë.

“Më tha se duhej të bëhej patjetër koronarja. Gruaja kishte 6 muaj që vuante nga zemra. Doktori më sollorati. Nga klinika shtetërore më çoi te privati, te klinika e tij. I kam të gjitha dokumentet e vizitave. Gruaja ime donte urgjent koronaren. E patën njëherë të shtruar. Më iku gruaja nga duart vetëm nga doktori. Ajo kishte rënë 25 kg brenda 6 muajve”, tha Zoga.

Ky i fundit tregoi se dokumentin për të planifikuar koronarografinë e dorëzoi te reparti i hemodinakikës. Ai priste që në datën 9 mars ta çonte bashkëshorten për ndërhyrje, por fatkeqësish ajo ndërroi jetë më 9 shkurt në banesën e saj.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore